Pár tipů, když meditace drhne

Pár tipů, když meditace drhne

Snažím se, ale pořád to není ono. Dřu, trpím a nic z toho. Je něco špatně s meditací, nebo se mnou? Ani jedno. Zkuste projít našich pár tipů, třeba v nich najdete inspiraci, aby vaše meditace šla víc po srsti a přinášela vám klid a radost.
read more  
E-BOOK: Slovo Buddhovo

E-BOOK: Slovo Buddhovo

Knížka, kterou by měl začít každý, kdo se zajímá o Buddhovo učení. Nejde o žádné interpretace z druhé nebo třetí ruky, ale o výběr z nejstarších buddhistických textů, podávající ucelený přehled o nauce - Čtyřech ušlechtilých pravdách a Osmičlenné ušlechtilé stezce.
read more  
AUDIO: Host do domu se ct. Áyukusala Therou

AUDIO: Host do domu se ct. Áyukusala Therou

Co je buddhismus a co meditace? Co znamená být buddhistickým mnichem? Na tyto a další otázky odpovídal v pořadu Host do domu ctihodný Áyukusala (Mirko Frýba). Rozhovor proběhl 20. 9. 2007. 

read more  

Nyanaponika Thera: The Mind-doctrine, the Heart of the Buddha's Message

An extract from the book The Heart of Buddhist Meditation. A handbook of mental training based on the Buddha´s way of mindfulness. Kandy, BPS 1996. Particularly does the culmination of human wisdom, the Teaching of the Buddha, deal not with something foreign, far, or antiquated but with that which is common to all humanity, which is ever young, and, nearer to us than hands and feet - the
read more  

Rozprava o klenotech

Z kanonického páli do češtiny přeložila Ayya Vajira, říjen 2005 Yānīdha bhūtāni samāgatāni, bhummāni‚ vā yāni va antalikkhe. Jakékoliv bytosti [zde] přítomné, [ty] v zemi nebo ty ve vzduchu, Sabbeva bhūtā sumanā bhavantu, athopi sakkacca sunantu bhāsitaŋ. Ať jsou šťastny všechny bytosti, pak ať pečlivě naslouchají tomu, co bude

download  read more